niedziela, 21 września 2014

Serwis Viessmann długookresowa strategia koncernu Viessmann

Sytuacja branży grzewczej jest zależna od ogólnej kondycji gospodarki, a w szczególności od uwarunkowań panujących w sektorze paliw.
Jak stwierdził prezes zarządu Viessman Sp. z.o.o. Sebastian Walerysiak, w ostatnim półroczu 2014 roku stabilna cena nośników energii przyczyniła się do dużych oszczędności oraz nowych inwestycji niezagrożonych wahaniami cen paliw. Firma Viessman boryka się z problemem dumpingu cenowego stosowanego przez mniej uznane marki kotlarskie, co utrudnia walkę o klienta. Niestety w ostatnim czasie klienci oczekują coraz niższych cen kotłów grzewczych, a utrzymanie odpowiedniego poziomu jakości urządzeń wymaga poniesienia sporych nakładów na materiały, stąd ceny pieców Viessman nie mogą zostać drastycznie obniżone. Producent stara się więc wejść w segment serwisu urządzeń grzewczych, ale jest to utrudnione z powodu braku dobrze wykształconych oraz doświadczonych fachowców. Nawet najlepsze chęci wytwórców nie wystarczą, żeby zapewnić nabywcom specjalistyczną obsługę serwisową, ponieważ nie mają możliwości kontrolowania jakości świadczonych usług przez autoryzowany serwis. Dodatkowym problemem jest nastawienie partnerów na wymianę części lub całych podzespołów, co generuje duże koszty po stronie klienta, który raczej nie zwiąże się na stałe z serwisem działającym pod marką producenta. Nierzadko wizerunek marki cierpi z powodu braku kompetencji serwisantów posługujących się nią w swoim działaniu. Nawet najlepszy kocioł wiodącego producenta, np. firmy Viessman, jeśli zostaje niewłaściwie zamontowany, a później nieodpowiednio serwisowane, ulegnie dość szybkiej degradacji, przyczyniając się do rozczarowania użytkowników. Niestety tego typu zdarzenia obciążają producenta, który często jest nieświadomy kłopotów, jakie spotykają ich klientów, co sprawia, że nie ma możliwości udzielenia pomocy użytkownikom.

 Firma Viessman nie poprzestaje na oczekiwaniu na gwałtowny wzrost gospodarczy przejawiający się zwiększeniem inwestycji budowlanych, a co za tym idzie zapotrzebowaniem na kotły montowane w nowych budynkach. Przedstawiciele firmy zaobserwowali rosnące znaczenie modernizacji kotłowni w Polsce w porównaniu do ubiegłych lat. Wiąże się to z poszukiwaniem ekonomicznych rozwiązań zapewniających ciepło i jednocześnie redukcję kosztów ogrzewania. Jest to znakomite pole do działania dla Viessmana, który dodatkowo zaangażował się w akcję Czyste niebo nad Krakowem. Firma prowadzi na szeroką skalę akcję informacyjno-edukacyjną, aby uświadomić mieszkańców Krakowa o zaletach montażu kotłów gazowych. Podkreśla ochronę środowiska, w tym przede wszystkim poprawę jakości powietrza nad miastem, w którym najczęstszym systemem grzewczym jest system węglowy. Oczywiście trudno podejrzewać firmę Viessman o działanie w tej mierze wyłącznie w trosce o dobro mieszkańców, gdyż na pierwszy plan wysuwa się chęć zdobycia dużego małopolskiego rynku. Jeśli jednak cele przedsiębiorstwa mogą iść w parze z interesem społeczeństwa, nie pozostaje nic innego poza życzeniami sukcesu. 

sobota, 2 sierpnia 2014

Vitopend 100 kody serwisowe

Zwykle problem z jakimkolwiek urządzeniem pojawia się w momencie gdy ono odmawia nam posłuszeństwa. Nie inaczej wygląda to w przypadku urządzeń grzewczych Viessmann. Nowoczesne kotły Viesmann posiadają wbudowany program autodiagnozy błędów,  producent ten w odróżnieniu od konkurencji zadbał o to aby poinformować zarówno użytkownika jak i montera świadczącego usługi serwisu kotłów Viessmann o przyczynie awaryjnego unieruchomienia kotła.
vitopend 100 viessmann serwis
Vitopend 100 nie jest tu wyjątkiem, to popularny kocioł grzewczy koncernu Viessmann bardzo chętnie montowany w niewielkich domach w okolicach Warszawy oraz mieszkaniach na podwarszawskich osiedlach budowanych przez licznych deweloperów jednym słowem tam gdzie niedostępna jest miejska sieć ciepłownicza. W momencie gdy piec odmawia nam posłuszeństwa ulegamy silnym emocjom a te nigdy nie są dobrym doradcą. Vitopend 100 Viessmann w momencie gdy ulegnie trwałemu zablokowaniu komunikuje nam awarie za pomocą sekwencji zapalania lub pulsowania diod znajdujących się na panelu sterującym urządzenia. Aby zdiagnozować przyczynę zablokowania awaryjnego kotła sygnalizowaną przez panel sterujący należy otworzyć instrukcję obsługi i serwisu kotła Viessmann Vitopend 100 na stronie 35 i dokładnie sprawdzić z którym z opisanym w instrukcji przypadkiem mamy do czynienia.
Nie zapominajmy, że piec Vitopend 100 można w większości przypadków odblokować funkcją RESET, aby to uczynić musimy pokrętło potencjometru służącego do nastawy temperatury wody zasilającej układ centralnego ogrzewania przekręcić maksymalnie w prawą pozycję  a następnie w lewą, w większości przypadków nasz piec powinien uruchomić się ponownie.
Należy zaobserwować a następnie odnotować komunikaty przekazywane przez sygnalizator usterek, Viessmann Serwis aby dokonać skutecznej  naprawy naszego kotła Vitopend 100 powinien być poinformowany o rodzaju błędu sygnalizowanego przy blokadzie kotła a zwłaszcza w przypadkach gdy takowe blokady zdarzają się losowo. Pamiętajmy, że nasze obserwacje i uwagi  dokładnie przekazane serwisantowi kotła bardzo pomogą mu w pracy pozwolą na precyzyjną diagnozę przyczyny powstania usterki oraz pozwolą w sposób trwały naprawić piec Viessmann. Usługi serwisu i napraw kotłów Viessmann świadczymy na terenie miasta Warszawa oraz jej okolic, przez zgłoszeniem usterki można sprawdzić czy miejscowość w której Państwo mieszkacie znajduje się w na obszarze w którym świadczymy usługi serwisu kotłów Viessmann.
Viessmann, Viessmann Serwis, Viessmann Serwis Warszawa, Viessmann Naprawa, Naprawa i Konserwacja Kotłów Viessmann Mazowsze    

niedziela, 11 maja 2014

Serwis kotłów Viessmann a problem wymiany części zamiennych

Viessmann części zamiene serwis
Viessmann części zamiene serwis
Oby zawsze w takim stanie był  palnik kotła gazowego Viessmann podczas wizyty SERWISU w kotłowni naszego domu. To nie pobożne życzenie, paradoksalnie okazuje się, że kotły Viessmann potrafią znieść bardzo wiele, nawet po latach ciężkiej pracy dobry fachowiec, specjalista od serwisu kotłów grzewczych potrafi sprawić, że mogą wyglądać i sprawować się jak nowe.
Należałoby zadać sobie proste pytanie jaka jest żywotność podzespołów naszego pieca, kiedy mogą się popsuć i kiedy ze względów czy to bezpieczeństwa czy też wygody eksploatacji należałoby je wymienić.
Serwis Viessmann jest w stanie podczas swojej codziennej pracy z wieloma modelami urządzeń ocenić żywotność ich mechanizmów. Można w przybliżeniu określić ile godzin pracy powinna wytrzymać pompa, wentylator czy też elektroda zapłonowa. Można, jednak najbardziej wiarygodną i rzetelną podstawą do oceny stanu podzespołów będą ich oględziny oraz stosowne testy.
W przypadku wystąpienia jakiegokolwiek problemu najbardziej istotna kwestią podczas wizyty serwisanta w kotłowni Viessmann jest postawienie precyzyjnej diagnozy i wskazanie przyczyn powstania określonego problemu. Wydawać by się mogło, ze jest to oczywiste, jednak wiele osób zajmujących się usługami serwisu nie potrafi tego zrobić, po prostu nie potrafi, spowodowane jest to zapewne brakami kompetencji zawodowych oraz niewiedzą.
Pompa do wymiany, wentylator do wymiany, uszczelka do wymiany etc, etc, odpowiedzi na pytanie dlaczego najczęściej nie otrzymujemy, lub udzielana jest w tak wykrętny sposób, że najczęściej nie jesteśmy jej w stanie zrozumieć. Końcowe koszty takiego serwisu potrafią być bardzo duże,  ironią będzie gdy po wymianie tych podzespołów nasze problemy nie znikną ponieważ prawdziwa przyczyna ich wystąpienia leżała zupełnie gdzie indziej.

Awarie możemy usystematyzować i podzielić na kilka kategorii
  • losowe, niezależne od nas użytkownika oraz  serwisu, czasami spowodowane błędami producenta ewentualnie ukrytymi wadami materiałowymi. Do takich awarii należą awarie płyt elektronicznych, czujek temperaturowych uszkodzenia nierozbieralnych podzespołów
  • awarie których przyczyną są określone zjawiska zewnętrzne, takie jak zwarcie w instalacji elektrycznej, przepięcie sieciowe, zalanie wodą lub mechaniczne uszkodzenie, słowem spowodowane niekorzystnymi warunkami otoczenia
  • awarie spowodowane zwykłą eksploatacją, zabrudzeniem, pogorszeniem styków, warunków wymiany ciepła czy przepływu cieczy, przyczyny takich awarii można zlikwidować podczas wykonywania prac serwisowych w kotłowni klienta
  • awarie spowodowane zwykłym, naturalnym wyeksploatowaniem się części po długim i intensywnym okresie użytkowania, do takich awarii zaliczamy zużycie się elektrod, izolacji uszczelek etc
  • awarie spowodowane przez inne niekorzystne w danej chwili czynniki np zalodzony, niedrożny komin 
Wymiana części zamiennych powinna być ostatecznością, nie sztuką jest wymienić  dobre na dobre, to być może łatwy sposób na zarobienie pieniędzy zwłaszcza gdy serwisant chroniony jest autoryzacją i prestiżem wielkiego zagranicznego koncernu, zachowania takie można określić jednoznacznie to zwykłe proste oszustwo i złodziejstwo. Zwykle klient obdarza zaufaniem osobę świadczącą usługi serwisu wykorzystanie tego faktu to duże nadużycie, niestety zweryfikowanie tego typu zachowań i odzyskanie pieniędzy w wielu przypadkach jest bardzo trudne.

sobota, 10 maja 2014

Technologia kotła kondensacyjnego - pytania bez odpowiedzi

Trudności w komfortowym ogrzaniu naszych domów wiążą się z faktem wysokich cen jakie musimy zapłacić za nośniki energii takie jak gaz czy też olej opałowy. Tu człowiek umiał sobie znakomicie poradzić doskonaląc technologię wymiany ciepła pomiędzy gazami spalinowymi a czynnikiem grzewczym, ograniczając do minimum stratę jaką jest dla systemu grzewczego strata energii zawartej w spalinach wyrzucanych przez komin budynku..Nie bez znaczenia jest również fakt, że współczesna technika grzewcza posiada do dyspozycji niezwykle skuteczne i wydajne  urządzenia do przekazywania energii powstałej ze spalenia paliw do instalacji grzewczej naszego budynku, noszące nazwę kotłów kondensacyjnych. Zwykle problemem jest fakt, że każda zaawansowana technologia jest na swój sposób zarówno skomplikowana jak i wyrafinowana, wymaga zatem sporej wiedzy ze strony zarówno użytkowników jak i osób zajmujących się jej serwisem.
  • Prawdą jest to, że nikt z nas nie lubi niepotrzebnie wydawać pieniędzy, czy zatem warto inwestować w drogą technologię.
  • Jak wysoki powinien być rachunek gazowy, gdzie zaczyna się komfort  i jak powinniśmy oszczędzać.
  • Jak długi jest okres zwrotu inwestycji w drogi piec kondensacyjny viessmann i czy warto płacić aż tyle pieniędzy
  • Jak często należy dokonywać konserwacji naszej kotłowni, czy na pewno warto zamawiać serwis skoro piec naszego dziadka działał dwadzieścia lat bez ingerencji technika a wykonany był przez zwykłego rzemieślnika w warunkach polskiej socjalistycznej gospodarki i wcale się nie psuł
  • Czy części do naszego pieca viessmann muszą być tak strasznie drogie i czy na pewno trzeba co roku wymieniać kolejne podzespoły 
  • Jak to wszystko ogarnąć i ustawić skoro elektronika naszego kotła viessmann jest tak strasznie skomplikowana i my się na tym nie znamy i boimy się coś poprzestawiać
  • Czy serwis nas nie oszuka i nie popsuje naszego urządzenia
  • Czy warto samemu naprawiać piec w przypadku wystąpienia awarii i szukać porad w internecie
  • Czy piec w łazience jest bezpieczny , nie wybuchnie i nie zatruje nas czadem
  • Czy można wierzyć we wszystkie reklamy producentów urządzeń grzewczych
  • Kto do nas przyjedzie w środku mroźnej zimy gdy nastąpi takowa potrzeba aby dokonać regulacji lub naprawy naszego pieca
  • Ile czasu czeka się na części zamienne
  • Czy nadmierne oszczędzanie i zaniżanie temperatur zasilania nie uszkodzi naszego budynku i urządzeń grzewczych
  • Ile czasu będzie działał nasz piec i kiedy trzeba będzie go wymienić
  • Czy w przypadku niedogrzania budynku trzeba tylko odpowietrzyć grzejniki czy tez zamówić usługę serwisu kotłowni
  • Gdy nasz piec wchodzi co jakiś czas w awarie należy poczekać aż kocioł Viessmann sam się naprawi i niedogodności samoczynnie ustąpią
  • Czy stać nas na remont kotłowni po wielu latach beztroskiej eksploatacji  
  • Co zrobić gdy nie potrafimy zapanować nad nasza instalacją grzewcza, raz jest za gorąco raz za zimno a ciepła woda w kranie jest zdarzeniem losowym 
Takie pytania nurtują użytkowników pieców viessmann i nie należy pozostawiać ich bez odpowiedzi. Kierując się zdrowym rozsądkiem i rzetelną wiedzę można rozwiązać każdy problem nurtujący człowieka, potrzebna jest chęć i dokładne zapoznanie się z danym problemem, znalezienie właściwej odpowiedzi pozostanie kwestią czasu.

czwartek, 8 maja 2014

Koniec sezonu grzewczego

Viessmann koniec sezonu serwisowego
Viessmann koniec sezonu
Sezon grzewczy dobiega końca, warto pomyśleć kiedy zaplanować serwis swojego kotła. Będziemy mogli wtedy spokojnie rozkoszować się urokami lata i wakacji oraz czekać na nadejście kolejnej zimy. Podczas wykonywania rutynowych czynności poinformujemy użytkowników o aktualnym stanie kotła, a regulacja i oczyszczanie po każdej zimie polepszy parametry eksploatacyjne i pozwoli na prawidłowe  funkcjonowanie kotła przez długi czas. Niestety nie wszyscy stosują się do naszych zaleceń i w najmniej odpowiednim momencie te  zaniedbania  w przykry sposób z pewnością dadzą znać o sobie. 
Przestrzegajmy terminów serwisowania ,nie zapominajmy o nich i nie starajmy się w ten sposób oszczędzać za wszelką cenę. Korzystajmy z usług sprawdzonego serwisanta zanim nastąpi awaria. Zyskujemy wtedy gwarancję, że dokonaliśmy prawidłowego i wyboru fachowca, który zajmie się odpowiednio naszym kotłem. Dzięki temu możemy mu przedłużyć żywotność przy  znacznie mniejszych kosztach. Podczas  serwisu czyścimy, regulujemy i usuwamy małe usterki które  niewyeliminowane w porę  zamieniają się w poważne i kosztowne awarie. Takie awarie najczęściej zdarzają się podczas mroźnych dni, niejednokrotnie podczas okresu świątecznego.
Kompleksowy przegląd instalacji czy usuwanie większej awarii  wymagają  unieruchomienia pieca od kilku godzin do nawet kilku dni. Przy niskich temperaturach zewnętrznych sytuacja taka może stać się dla nas i dla naszych domowników, zwłaszcza tych  najmłodszych lekkim koszmarem. Oczywiście te kilka dni to optymistyczna wersja, czasami potrzeba więcej czasu na  usunięcie poważnej  awarii. W okresie silnych mrozów należy jeszcze wziąć  pod uwagę liczbę przyjętych zgłoszeń od klientów, wtedy czekamy na serwisanta o wiele dłużej ponieważ przy niskich temperaturach urządzenia grzewcze psują się częściej. Czasami zniecierpliwiony klient potrafi zadzwonić do konkurencji, jednak działania przypadkowych osób w naszej kotłowni Viessmann nie zawsze przynoszą pozytywne rezultaty a wówczas nasz problem narasta. Zwłaszcza gdy działania różnych serwisów są  chaotyczne i sprowadzają się do wymiany losowo wybranych części zamiennych. Bardzo często borykamy się z tym problemem, staramy się wówczas nie pozostawić nikogo bez pomocy. W szczególności dbamy naszych stałych klientów, ale niestety czasami jest to fizycznie niemożliwe, np.  gdy  zbiegnie się kilka  awarii w jednym czasie lub wydarzą się one podczas świąt Bożego Narodzenia lub Nowego Roku.  
Szukają wówczas Państwo  pomocy kogokolwiek i często samodzielnie dokonują napraw co prowadzi do kolejnych zniszczeń i uszkodzeń, powstają wtedy kolejne, znacznie wyższe koszty. Dodatkowymi atutami wykonania serwisu wiosną, jesienią czy nawet latem jest możliwość wyboru terminu dogodnego dla Państwa, brak oczekiwania przy unieruchomionym piecu i promocyjna cena, bo wiadomo, że poza sezonem grzewczym ceny są o wiele niższe i to nie tylko dla stałych klientów. Pozostaje znacznie więcej czasu na spokojna pracę i dokładne sprawdzenie kotłowni. Pamiętajmy, że rezygnacja z systematycznego serwisowania to tylko pozorne oszczędności. Nasz serwis świadczy usługi w tym zakresie od kilkunastu lat i posiada zarówno stosowne doświadczenie jak i wielu stałych klientów regularnie serwisujących swoje urządzenia grzewcze którzy obserwują pozytywne efekty w swoich budżetach domowych na przestrzeni wielu lat..

wtorek, 8 kwietnia 2014

Kondensacyjne kotły Viessmann - innowacyjne rozwiązania technologiczne

Viessmann Serwis Warszawa 

prezentuje listę kotłów kondensacyjnych z wbudowanymi zasobnikami ciepłej wody użytkowej niemieckiego koncernu Viessmann. Niektóre z tych urządzeń są przystosowane do współpracy z systemami solarnymi.



Viessmann Vitosolar 300-F Serwis
Vitosolar 300-F
Kompaktowa gazowa kondensacyjna centrala grzewcza do współpracy z kolektorami słonecznymi dla podgrzewu ciepłej wody użytkowej i wspomagania ogrzewania
Znamionowa moc cieplna: 1,9 do 35 kW
Zbiornik buforowy: 750 litrów





Viessmann Vitodens 343-FVitodens 343-F
Kompaktowy kondensacyjny kocioł gazowy ze zintegrowanym biwalentnym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej 220 litrów ze stali nierdzewnej, do współpracy z kolektorami słonecznymi
Znamionowa moc cieplna:
3,8 do 13,0 kW
3,8 do 19,0 kW



Viessmann Vitodens 333-F Serwis
Vitodens 333-F
Kompaktowy kondensacyjny kocioł gazowy ze zintegrowanym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej 100 litrów wykonanym ze stali nierdzewnej
Znamionowa moc cieplna:
3,8 do 13,0 kW
3,8 do 19,0 kW
5,2 do 26,0 kW




Viessmann Vitodens 242-F Serwis
Vitodens 242-F
Kompaktowy kondensacyjny kocioł gazowy ze zintegrowanym biwalentnym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej 170 litrów, do współpracy z kolektorami słonecznymi
Znamionowa moc cieplna:
4,8 do 19,0 kW
6,5 do 26,0 kW



Viessmann Vitocrossal 300 Serwis
Vitocrossal 300
Stojący kocioł gazowy kondensacyjny o najwyższym standardzie technicznym, szczególnie do zastosowania w rozbudowanych układach centralnego ogrzewania.
Znamionowa moc cieplna: 26 do 60 kW








źródło informacji i zamieszczonych materiałów www.viessmann.pl

środa, 2 kwietnia 2014

Piec z palnikiem olejowym


Kotły olejowe Viessmann Serwis Warszawa

Cena która musimy zapłacić za ogrzanie domu olejem jest bardzo wysoka. Koszty tego paliwa znacznie się zwiększyły na przestrzeni ostatnich kilku lat. Poniżej przedstawimy kilka prostych sposobów aby te koszty wyraźnie zmniejszyć.
Oczywiście najkorzystniejszym rozwiązaniem zawsze będzie podłączenie naszego domu do sieci gazowej i przebudowa naszej kotłowni tak aby nasz piec mógł spalać gaz. Wbrew zwyczajowym opiniom wcale nie trzeba zainwestować ogromnych pieniędzy aby cieszyć niższymi rachunkami za ogrzewanie. Wystarczy do istniejącego bloku kotła na olej zamontować używany palnik nadmuchowy na gaz, a takowy możemy zakupić za pośrednictwem aukcji internetowych za kwotę nie przekraczającą dwóch tysięcy zł. Przecież i tak poniesiemy mniejsze koszty eksploatacyjne, także inwestycja takowa powinna się nam zwrócić w perspektywie niezbyt długiego okresu czasu. Jednak,...warunkiem koniecznym jest obecność sieci gazowej w okolicach naszego domu a to czasami jest warunkiem nie do spełnienia.
Tak więc jeśli już nie mamy innych możliwości powinniśmy zadbać o to co posiadamy czyli sprawić aby nasza kotłownia była w idealnym stanie technicznym. Pierwszym krokiem zmierzającym do zaoszczędzenia pieniędzy na olej będzie zamówienie osoby, która wykona profesjonalny serwis naszych urządzeń.
Pozostaje pytanie, jaki powinien być zakres usług serwisowych oraz ich cena.
Oczywiście niezbędne stanie się doprowadzenie urządzeń do stanu wręcz perfekcyjnego, dokładne usunięcie sadzy z bloku pieca oraz palnika. Sadza jest doskonałym izolatorem i w sposób drastyczny zmniejsza sprawność prowadząc do dużych strat.Często zwykła szczotka i odkurzacz nie wystarczą, koniecznością stanie się użycie specjalnych preparatów chemicznych, które powodują zwiększenie temperatury płomienia i w konsekwencji doprowadzą do wypalenia sadzy z pieca i komina.

dysza olejowa viessmann
Dokładny SERWIS oznacza wymianę dyszy olejowej i jej dobór stosowny do zapotrzebowania na ciepło naszego domu. Rozmiar dyszy olejowej koreluje z mocą naszego urządzenia, powinniśmy zadbać o to aby dobrać ją właściwie do naszych potrzeb, przewartościowanie dyszy spowoduje zwiększone zużycie paliwa.
Niezwykle istotnym czynnikiem decydującym o ekonomii naszego systemu jest ustawienie składu mieszanki olej powietrze oraz dobranie położenia głowicy palnika w komorze spalania. Wykonuje się to za pomocą takich narzędzi jak analizator spalin oraz manometr do pomiaru ciśnienia oleju. Zawartość tlenu i dwutlenku węgla w spalinach powinna być na odpowiednim poziomie, bada się także obecność tlenków węgla oraz sadzy, dbając o jakość procesu spalania oleju. Serwisant powinien sprawdzić stan elektrod zapłonowych oraz fotokomórki, właściwie dobrana dysza olejowa to odpowiedni kształt i rozproszenie mgły olejowej a te czynniki decydują o prawidłowym zapłonie i stabilności procesu spalania. Olejowe kotły VIESSMANN posiadają dysze o nietypowych katach rozprysku i kształcie stożka, ich zamiana na inne spowoduje utratę parametrów i sprawności pieca,  
Raz w roku wymieniamy wkład filtra oleju, wykonujemy także wszystkie rutynowe czynności identyczne jak w przypadku kotłowni gazowej.
  

niedziela, 30 marca 2014

Poprawna konfiguracja i serwis kotłów Viessmann

Viessmann konfiguracja
Problemy naszych klientów wynikają z różnych przyczyn. Nierzadko spotykamy się z podejrzeniem użytkownika kotła Viessmann, że ten nie spełnia swoich funkcji i jest wadliwie skonstruowany. Okazuje się jednak, iż nieprawidłowe działanie objawiające się zbyt niską temperaturą w domu związane jest z źle wykonaną instalacją. Źródłem tego typu kłopotów może być albo popełnienie błędów w sztuce przez instalatorów albo niedopasowanie użytych materiałów do struktury kotłowni. Warto przy okazji serwisu zasięgnąć informacji odnośnie do konstrukcji instalacji, gdyż prawidłowe ustawienie urządzenia wymaga całościowego podejścia do układu grzewczego.
Najlepiej już na etapie montażu instalacji oraz kotła skorzystać z nadzoru specjalisty z zakresu kotlarstwa, gdyż nawet najlepszy hydraulik nie bierze pod uwagę pewnych aspektów związanych z pracą urządzeń grzewczych. Osoba nadzorująca w każdej chwili udziela porad, rozwiewa wątpliwości, a także potrafi znaleźć rozwiązania techniczne, które są najkorzystniejsze finansowo dla klienta. Potrafimy przyspieszyć przebieg prac oraz wskazywać na zbędne koszty proponowanych materiałów. W sytuacji, gdy hydraulik nie radzi sobie z realizacją skomplikowanego projektu (wymagający klient często życzy sobie instalacji powiązanej z inteligentnym systemem obsługi domu) a prace przeciągają się w nieskończoność   przejmujemy odpowiedzialność za dokończenie prac, żeby klient nie musiał odkładać w czasie dokończenia inwestycji.

Praca z naszą firmą daje klientom pewność, że nigdy nie będą zaskakiwani nieprzewidzianymi kosztami usługi, nasza polityka cenowa jest przejrzysta, ponieważ zależy nam na trwałych relacjach z klientami. Wykonywanie usług serwisowych oparte jest na zaufaniu, gdyż to profesjonalista ma wiedzę i powinien kierować się w działaniu wysokim poziomem etyki zawodowej. Na bieżąco wyjaśniamy  klientom kolejność podejmowanych czynności, w przypadku wystąpienia komplikacji zwiększających cenę usługi ze względu na konieczność zakupu części, pytamy o zgodę klienta, aby nie czuł się postawiony przed faktem dokonanym. Klient zawsze może zechcieć skorzystać z usług konkurencji w nadziei uzyskania tańszej oferty naprawy. Pozwalamy sobie na takie działanie, ponieważ znamy sposoby postępowania wielu firm chętnie wymieniających części bez podejmowania próby ich naprawy. Z punktu widzenia serwisanta wygodniej jest wymienić część, ale wiąże się to z wyższymi kosztami dla klienta, nasza firma stara się używać wiedzy i doświadczenia, żeby minimalizować koszty, dzięki temu jesteśmy bardziej konkurencyjni. 

środa, 12 marca 2014

Serwis kotłów grzewczych w Warszawie na przestrzeni lat

węglowe serwis warszawa
Tradycyjnym paliwem do celów grzewczych jest węgiel.. Posiadamy długą tradycję w wykorzystaniu tego paliwa, nasz kraj posiada ogromne zasoby tego surowca . Piece węglowe trzydzieści, czterdzieści lat temu zainstalowane były w wielu warszawskich domach i kamienicach. Węgiel gromadzono w piwnicach domów, po ulicach warszawskiej Pragi jeździły konne wozy węglarki. Piec na węgiel nikogo nie dziwił, wręcz przeciwnie był podstawowym wyposażeniem kotłowni nawet w podwarszawskim Wilanowie czy też Konstancinie.
Prywatne szklarnie gdzie przedsiębiorczy rolnicy zwani w byłym systemie społecznym "badylarzami" przez cały rok uprawiali kwiaty i warzywa dogrzewane były tym paliwem. Dziś na terenie Śląska węgiel nadal jest podstawowym surowcem energetycznym stosowanym do opalania domów mieszkalnych. Na przemysłowych terenach górniczych nikogo to nie oburza, wręcz przeciwnie możliwość używania węgla pozwala na utrzymanie procesu wydobycia w wielu kopalniach, stanowi tanią możliwość komfortowego ogrzania domów,  przyczynia się do rozwoju małych rzemieślniczych zakładów produkujących kotły na paliwo stałe.
Serwis kotłowni na węgiel, zwykle pracującej w systemie grawitacyjnym, sprowadza się do wyczyszczenia pieca z sadzy i popiołu oraz wymaga ciągłej interwencji specjalisty kominiarza, który musi rok w rok dokładnie udrażniać przewody kominowe i wentylacyjne. Piec węglowy wymaga ciągłej obsługi, wybierania popiołu, rozpalania ognia, magazynowanie dużej ilości paliwa co jest dosyć kłopotliwe dla mieszkańca dużego miasta. Miał węglowy, sadza i dym powodują zabrudzenia elewacji budynków tak charakterystyczne dla śląskich miast, specyficzny zapach na ulicach w sezonie grzewczym to negatywne aspekty tego tradycyjnego systemu. Gaz ziemny jest bez porównania paliwem znacznie bardziej ekologicznym, urządzenia do spalania gazu produkowane są w wysokorozwiniętych przemysłowo i technologicznie krajach Europy Zachodniej natomiast gaz ziemny sprowadzamy z Rosji. Za komfort musimy zapłacić transferem owoców naszej pracy poza granice Polski, przyczyniając się do rozwoju zachodniego przemysłu oraz wschodnich firm wydobywczych będących własnością rosyjskich oligarchów. I tak źle i tak niedobrze, z jednej strony kłopotliwa "brudna" technologia, z drugiej dosyć kosztowna ekologia na którą nie do końca nas stać.
Czyste miasta i wsie na mocy obowiązujących przepisów pochodzących z Unii Europejskiej stają się groteską w sytuacji, gdy mieszkańcy nie mają  pieniędzy na podstawowe remonty i utrzymanie ich budynków. Elewacje po prostu straszą, niektóre domy zamieniają się w rudery, wręcz grożą zawaleniem, to wieloletnie zaniedbania spowodowane ubóstwem ich właścicieli. Pedantyczna, bardzo kosztowna troska o czystość środowiska wymusza zakup urządzeń za dziesiątki tysięcy złotych a rosnące ceny paliwa gazowego generują miesięczne rachunki również sięgające tysięcy złotych. Zakrawa to na ironię lub wręcz na absurd, zwłaszcza w kraju gdzie znajdują się olbrzymie zasoby paliw kopalnianych, gdzie panuje bezrobocie i wręcz brakuje środków na podstawowe potrzeby.
SERWIS współczesnych kotłów grzewczych to zupełnie inne zadania i czynności dla osób zajmujących się tą działalnością. Bez porównania technologia stawia poprzeczkę nieporównywalnie wyżej niż w epoce kotłów na paliwo stałe, obsługa dzisiejszych urządzeń jest nieporównywalnie bardziej skomplikowana i subtelna. Dotyczy to zarówno użytkowników jak i serwisantów, pamiętajmy, że regularnie wykonywany serwis jest podstawą do osiągnięcia jakichkolwiek oszczędności.
 

wtorek, 18 lutego 2014

Ogrzewanie czym jest i kiedy zostało wynalezione

Czy można wyobrazić sobie dziś jakikolwiek budynek bez systemu ogrzewania, zwłaszcza w strefie klimatycznej, w jakiej znajduje się Polska? Odpowiedź nasuwa się niemal automatycznie: nie. Czym jest zatem ogrzewanie i kiedy powstało?
            Jak podaje encyklopedia Britannica, ogrzewanie to proces oraz system prowadzący do podniesienia temperatury w pomieszczeniu w celu zapewnienia komfortu osobom, które w nim przebywają. Nie jest to jednak jedyna funkcja ogrzewania: jego zadaniem jest także utrzymanie właściwej struktury budynku, systemu elektrycznego itd. Często zdarza się, że właściciele nieruchomości, która nie jest zamieszkała zapominają, iż pozorne oszczędności związane z rezygnacją z ogrzewania jej mogą skończyć się dla budynku tragicznie, a w konsekwencji spowodować niemal całkowitą utratę jego wartości. Częściej zdarza się jednak, że budynki się niedogrzewane zaczynają się procesy gnilne, których powstrzymanie jest niezwykle trudne. Ogrzewanie jest więc nie tylko koniecznym dla człowieka czynnikiem zapewnienia mu komfortu, lecz także środkiem zachowywania trwałości nieruchomości.
            Pierwotnie sposobem ogrzewania domu było ognisko palone w jego wnętrzu, co sprzyjało wybuchom pożarów, które stanowiły zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi. Poza Grekami i Rzymianami, wszystkie starożytne kultury korzystały z lasu, jako naturalnego źródła pozyskiwania paliwa: drzewa. Chiny i Japonia stosowały także węgiel drzewny emitujący mniej nieprzyjaznego dla człowieka dymu.
            Komin umieszczony na dachu budynku pojawił się po raz pierwszy w Europie około XIII wieku, eliminując z miejsca zamieszkania opary dymu. Zamknięte piece zostały użyte po raz pierwszy prawdopodobnie przez Chińczyków około 600 r. p.n.e. Chiny były wówczas na wyższym poziomie rozwoju niż Europa. Piece te rozprzestrzeniły się poprzez Rosję do Europy północnej, a stamtąd do Ameryki, gdzie dopiero w 1744 r. Benjamin Franklin wynalazł udoskonalony tzw. „piec Franklina”. Piece marnotrawią znacznie mniej energii niż otwarty ogień, ponieważ ciepło jest absorbowane wewnątrz urządzenia, i potem powoli przekazywane do budynku, utrzymując komfort cieplny.
            Centralne ogrzewanie zostało wynalezione w starożytnej Grecji, jednak to Rzymianie byli najlepszymi inżynierami starożytności w zakresie ogrzewania. Stosowali min. ogrzewanie podłogowe. Niestety wraz z upadkiem Cesarstwa Rzymskiego zaniknęła sztuka budowy zaawansowanych instalacji grzewczych przenoszących ciepło także na wyższe kondygnacje i odrodziła się dopiero około 1500 lat później.
            Centralne ogrzewanie zostało zastosowane ponownie do powszechnego użytku dopiero na początku XIX wieku, gdy za sprawą rewolucji przemysłowej zwiększyły się rozmiary budynków przeznaczonych dla przemysłu, do celów mieszkaniowych i usługowych. Użycie pary jako nowego źródła energii dało nowy sposób ogrzewania fabryk, dzięki możliwości jej przekazywania rurami. Kotły parowe na węgiel dostarczały gorącą parę do pomieszczeń za pośrednictwem stojących kaloryferów. Ogrzewanie parą dominowało długi czas w Ameryce Północnej ze względu na bardzo chłodne zimy.
            Zalety gorącej wody w przenoszeniu ciepła zostały odkryte dopiero około 1830 roku, a w XX wieku centralne ogrzewanie było już na niej oparte w Europie. W Stanach Zjednoczonych dominowały systemu grzewcze oparte na ciepłym powietrzu.
            Kluczowymi elementami centralnego ogrzewania są: urządzenie, w którym może być spalane paliwo w celu wytworzenia ciepła, przewodniki ciepła transferujące je do odpowiednich miejsc oraz system do wydalenia gazów spalinowych.
Przykładowy termoelektryczny generator ciepła:
            


Źródło: www.britannica.com





poniedziałek, 17 lutego 2014

Korzyści i straty - sprawna kotłownia i piec Viessmann

Serwis, serwis i jeszcze raz serwis słowem prewencja i dbałość o zachowanie wyjściowych parametrów technicznych naszej kotłowni takie zachowania powinny być podstawą przy długofalowej kalkulacji kosztów eksploatacji naszej kotłowni Viessmann.
Viessmann sprawna kotłownia
Ta prosta i oczywista prawda a jednak nie do końca praktykowana przez użytkowników kotłowni w Warszawie i jej okolicach. Zastanawiać się można jakie czynniki decydują o zamówieniu usługi serwisu ewentualnie pozostawieniu kotłowni przez wiele lat samej sobie. Nie bez znaczenia jest fakt, że w naszym kraju trudno spotkać serwis techniczny na wysokim poziomie i to tego za przystępną i akceptowalną przez użytkownika cenę. Z tą ceną zresztą różnie bywa w praktyce, potrafi się ona zmieniać w zależności od oceny stanu majątkowego klienta przez osobę świadczącą usługi.
Często spotykaną praktyką stosowaną przez firmowe serwisy kotlarskie jest sugestia dotycząca wymiany całego zestawu części zamiennych. Część takowych rzemieślników oferuje części po "przystępnych" cenach, pochodzące z walizek serwisowych lub z  demontażu praktycznie nowych urządzeń. Zazwyczaj ulegamy takowym sugestiom, powinniśmy jednak mieć na uwadze, że części wymontowane z naszego pieca Viessmann prawdopodobnie zostaną zaoferowane następnemu klientowi jako niebywała okazja.
Elementem zniechęcającym nas do częstego sprawdzania i serwisu pieca może być brak profesjonalizmu u osób świadczących takowe usługi, bardzo często, zdarza się , że po wykonaniu przeglądu nasz piec albo zaczyna szwankować lub też nasilają się drobne usterki, które niepokoiły nas jeszcze przed pojęciem decyzji o zamówieniu usługi. To zrozumiałe, nikt nie zamierza wydawać pieniędzy, prowadzić niepotrzebnych dyskusji i do tego jeszcze użytkować niesprawny piec. Lepiej już z po prostu nic nie robić wierząc w uczciwość producenta, niemieckiego producenta, który na pewno sprzedał nam wysokiej jakości urządzenia.
Po upływie określonego czasu, każde urządzenie należy po prostu sprawdzić, oczyścić i wyregulować, systematyczność w takiego rodzaju działaniach prewencyjnych z pewnością zaowocuje w przyszłości. Jeśli nawiążemy współpracę z uczciwą osobą, jeśli koszty wykonania usługi serwisu na wysokim poziomie będą dla nas ściśle określone i przez nas akceptowalne, korzyści dla nas użytkowników są oczywiste. Zaoszczędzimy na rachunkach gazowych jak i również na częściach zamiennych, unikniemy poważnych awarii w przyszłości oraz pozbędziemy się stresu wystąpienia przypadkowej awarii podczas sezonu zimowego.